Relacja z łódzkiego „Festiwalu Myślenia Projektowego” – edycja 2018

W listopadzie 2018 roku odbyła się w Łodzi kolejna edycja „Festiwalu Myślenia Projektowego”, którego organizatorem było Województwo Łódzkie.

Łódzka Grupa Regionalna IPMA Polska, która uzyskała status partnera Festiwalu, przygotowała dla praktyków zarządzania projektami dwa wydarzenia: warsztaty – „Jak kreować wizerunek Project Managera?” oraz panel dyskusyjny „Sałatka z owocami morza. Zarządzanie projektami w podmiocie publicznym”.

W dniu 15.11.2018 roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Pani Wiktoria Czarnecka – specjalista ds. PR z firmy Sztyblety PR - przeprowadziła warsztat wprowadzający w tematykę kreowania wizerunku oraz zarządzania zespołem projektowym. Wykorzystanie fragmentów filmu „Przełęcz ocalonych” Mela Gibsona była dla uczestników dużym zaskoczeniem, który zaktywizował ich do twórczej pracy. Przerwa networkingowa została wykorzystana na dalsze zacieśnianie więzi pomiędzy specjalistami ds. zarządzania projektu w regionie łódzkim.

W szkoleniu wzięła udział Pani Ewa Zawadzka – Członek Zarządu IPMA Polska, która w ramach słowa wstępu przybliżyła działalność Stowarzyszenia oraz opisała ścieżkę rozwoju dla Project Managerów w ramach certyfikacji IPMA Polska.

Z kolei w sobotę 17.11.2018 roku ŁGR IPMA Polska przygotowała panel dyskusyjny „Sałatka z owocami morza. Zarządzanie projektami w podmiocie publicznym”, którego moderatorem był Pan Artur Fraj – Dyrektor Handlowy i Prokurent Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi. Spotkanie odbyło się w murach Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Analizie poddano cztery różne rodzaje projektów: organizacyjny – optymalizacja przedsiębiorstwa, usługowy – wdrożenie innowacyjnego systemu elektronicznych zakupów, budowlany – rozbudowa infrastrukturalna i strategiczny – pozyskanie nowych partnerów biznesowych. Wystąpienie obejmowało również sesję Q&A, a także wzmiankę na temat działalności ŁGR IPMA Polska w regionie. Na zakończenie prowadzący udzielił krótkich wywiadów do lokalnych mediów.

Uczestnicy otrzymali półroczną prenumeratę cyfrową do wszystkich serwisów partnera medialnego Festiwalu Myślenia Projektowego, którym była Gazeta Wyborcza.

Wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, gdyż odnotowanych zostało blisko 250 zgłoszeń na spotkania ŁGR IPMA Polska. Dziękujemy za zaufanie oraz informujemy, iż limity obowiązujące na warsztaty wynikają z chęci zapewnienia jak najlepszej jakości prowadzonych zajęć.

Do tematów cieszących się największym zainteresowaniem będziemy wracać w 2019 roku.

ŁGR IPMA Polska rozpoczęła przygotowania do grudniowego „Spotkania z projektem”, które będzie prowadzone przez trenera akredytowanego przy IPMA Polska. Z uwagi na nadchodzący okres planowane jest również świąteczne spotkanie networkingowe sympatyków zarządzania projektami z regionu łódzkiego.

Do zobaczenia! Śledźcie bieżące informacje na portalach społecznościowych.

Rada ŁGR IPMA Polska

#laczynasprojekt #LGRIPMA #promujelodzkie #FMP2018

 

  

  

   

 

 

 

© 1999 - 2019 IPMA Polska | Realizacja: resMedia