Podsumowanie spotkania "Projekty inwestycyjne związane z EURO 2012"

W dniu 25 stycznia 2012 w Gdańsku odbyło się kolejne z cyklu Seminarium Tematyczne Project Management
pod hasłem

Projekty inwestycyjne związane z EURO 2012

Przygotowanie i realizacja projektu PGE Arena i innych projektów infrastrukturalnych

 

pgearenaPodczas spotkania mieliśmy zaszczyt gościć dwa wspaniałe autorytety w dziedzinie zarządzania projektami Panów Ryszarda Trykosko, Prezesa Zarządu Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o. oraz spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne Sp. z o.o. oraz dr hab. inż. Marka Wirkusa, profesora Politechniki Gdańskiej.


MWirkus

Prelegenci w ciekawy sposób przedstawili kolejne etapy planowania i realizacji stadionu PGE Arena. Pogląd na systemowe podejście do planowania i realizacji projektu przedstawiony przez prof. Marka Wirkusa, dopełniony praktycznymi doświadczeniami z budowy przez Prezesa Ryszarda Trykosko, pozwoliły uczestnikom spotkania kompleksowo spojrzeć na ten wieloetapowy projekt. Złożoność projektu oraz uwarunkowania prawno-finansowe jego realizacji, wymagały wyjątkowej staranności na każdym etapie jego realizacji. Miało to swoje odzwierciedlenie również w strukturze organizacyjnej zespołu projektowego oraz trybie jego pracy.

 

 

RTrykoskoWielu uczestników poszukiwało odpowiedzi na pytanie: „Co było najważniejszym czynnikiem sukcesu dla tego tak wyjątkowego projektu na skalę Pomorza, a nawet Polski?” Zdaniem Prezesa Ryszarda Trykosko najistotniejszym czynnikiem sukcesu był zespół, zespół ludzi zmierzających ku realizacji wspólnego celu. Jako doświadczony lider, dla budowy zespół przyjął zasadę „Doświadczony umysł i młode chętne do pracy ręce” i nie zawiódł się. Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy związanej z tematem zapraszamy do zapoznania się z treścią publikacji, którą przekazujemy dzięki uprzejmości Prelegentów      => do pobrania tutaj

 

Z równie ogromnym zainteresowaniem uczestnicy spotkania wysłuchali informacji związanych z kolejnymi kluczowymi dla miasta przedsięwzięciami nadzorowanymi przez Gdańskie Inwestycje Komunalne. Była to okazja do zapoznania się z obecnym stanem realizacji takich projektów jak:

-  budowa Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku;

-  połączenie Portu Lotniczego z Portem Morskim Gdańsk – Trasa Słowackiego;

-  budowa Trasy W-Z w Gdańsku;

-  połączenie dróg krajowych – Trasa Sucharskiego;

-  przebudowa Węzła Integracyjnego Gdańsk Śródmieście;

-  realizacja Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – Etap III A;

-  budowa Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR;

-  odwodnienie terenu pod stadionem piłkarskim w dzielnicy Gdańsk Letnica.

Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy związanej z tematem, zachęcamy do zapoznania się z treścią publikacji prezentującą Gdańskie Inwestycje Komunalne, którą przekazujemy dzięki uprzejmości Prelegentów => do pobrania tutaj.

Jednocześnie, już dziś zachęcamy do udziału w kolejnym seminarium planowanym w dniu 15 marca 2012r. w Porcie Lotniczym Rębiechowo. Szczegółowe informacje o wydarzeniu już wkrótce.

Najbliższe spotkanie PM IN TOUCH już 29 lutego br. na PGE Arena w Gdańsku- szczegóły na www.pm-in-touch.pl

ORGANIZATORZY:

Pomorska Grupa Regionalna IPMA Polska oraz:

gik  big2012  rigp

PARTNERZY:

instrozproj  advsolinstpol pmintouch

© 1999 - 2019 IPMA Polska | Realizacja: resMedia