Śląska Grupa Regionalna

  

Celem Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska jest wspieranie Project Managerów w ich rozwoju zawodowym i osobistym poprzez organizowanie cyklicznych spotkań, warsztatów szkoleniowych, wyjazdów dla członków oraz paneli dyskusyjnych. Działalność Grupy adresowana jest do członków IPMA Polska z obszaru Śląska, ale i nie tylko oraz do wszystkich osób chcących poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu zarządzaniem projektami, niezależnie od branży, poziomu zaawansowania, czy przynależności do organizacji.

Serdecznie zapraszamy na co miesięczne spotkania Śląskiej Grupy Regionalnej! Aby na bieżąco otrzymywać informacje o nadchodzących spotkaniach, zachęcamy także do członkostwa w IPMA Polska!

Więcej o ŚGR IPMA PL można się dowiedzieć na stronie www.ipma.pl oraz na fanpage’u Facebooka https://www.facebook.com/ipma.slask/?ref=hl.

  

 

*****

Członkowie Rady: 

dr inż. Seweryn Tchórzewski (przewodniczący) - kierownik projektów (IPMA-C, PRINCE2), wykładowca, konsultant, doradca zarządów firm w zakresie zarządzania projektami, trener i wdrożeniowiec, publicysta, w zakresie jego zainteresowań znajdują się systemy informatyczne wspierające proces zarządzania projektami oraz zarządzania produkcją górniczą 

Tymoteusz Rduch (zastępca przewodniczącego) - analityk i wdrożeniowiec, architekt i administrator systemów IT, Scrum Master, manager zespołów utrzymania infrastruktury i wdrożeń, kierownik projektów informatycznych i badawczo-rozwojowych (IPMA-D), konsultant i trener, grafik i webmaster , ekspert w zakresie społeczeństwa informacyjnego, w wolnych chwilach żeglarz i sternik motorowodny 
 Mateusz Trzeciak (zastępca przewodniczącego) – project manager i naukowiec, doktorant nauk o zarządzaniu, praktyk zarządzania, znawca metodyk zarządzania projektami (PRINCE2, AgilePM), członek i działacz stowarzyszeń branżowych (IPMA, PMI), autor lub współautor kilku publikacji naukowych, analityk, dydaktyk, publicysta, w wolnych chwilach fan rozrywki elektronicznej  

Krzysztof Juszczyk - menadżer projektów (IPMA-C, PRINCE2, Scrum), informatyk, specjalista łączący żywioły IT, Produkcji i Biznesu, interdyscyplinarysta, trener aplikacji, wdrożeniowiec, członek stowarzyszeń IPMA Polska i Polish SQL Server User Group (PLSSUG), pasjonat technologii Microsoft i klocków Lego 

 

dr Marek Magdoń - manager i naukowiec, doktor nauk ekonomicznych, specjalista w zakresie zarządzania projektami, zarządzania ryzykiem w projektach oraz restrukturyzacji przemysłu i regionów przemysłowych, kierownik projektów, wykładowca akademicki, autor lub współautor kilkunastu publikacji naukowych oraz analiz eksperckich


 

14 grudnia 2018 - spotkanie wigilijne ŚGR IPMA Polska

Data: 
2018-12-14 18:00

Szanowne Koleżanki, szanowni Koledzy !

Relacja ze spotkania Śląskiej Grupy Regionalnej

W dniu 29 października 2018 roku miało miejsce kolejne spotkanie członków i sympatyków IPMA Polska na Śląsku.

Zaproszenie na otwarte spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej

Data: 
2018-10-30 18:00

30 października 2018 roku, na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu odbędzie się kolejne otwarte spotkanie członków IPMA Polska (International Project Ma

Spotkanie Śląskiej Grupy - Współpraca w zespole projektowym

Data: 
2018-03-27 18:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tym razem będzie to spotkanie warsztatowe na temat Współpracy w zespole projektowym. Szkolenie zostanie przeprowadzone przy wykorzystaniu udostępnionych przez firmę Octigo Sp. z o.o. materiałów gry symulacyjnej Castra Romana.

Realizacja projektów informatycznych w środowisku VR

Data: 
2018-01-30 18:00 - 20:00

Zapraszamy na pierwsze w 2018 roku spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tematem spotkania będzie realizacja projektów informatycznych w środowisku VR. Czy projekty w Wirtualnej Rzeczywistości wymagają specjalnego traktowania? Jaką formułę realizacyjną przyjąć? Jakich narzędzi i metod używać? Jak dobrać zespół projektowy, aby osiągnąć sukces?

Na te i na inne pytania, które zapewne pojawią się w trakcie spotkania, odpowiedzieć będą próbowali zaproszeni goście.

Spotkanie Śląskiej Grupy - coroczne spotkanie wigilijne

Data: 
2017-12-15 17:30

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Zebranie Wyborcze Delegatów

Data: 
2017-11-14 18:00

Szanowne Koleżanki i Koledzy!


Wielkimi krokami zbliża się moment, w którym zgodnie z regulaminem Stowarzyszenia należy dokonać wyboru nowych delegatów Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska na dwuletnią kadencję. W obecnym roku dla ŚGR IPMA Polska przypada 5 delegatów.

Jeżeli chcą Państwo kandydować, wszystkich chętnych prosimy, aby w terminie do 13 listopada 2017 roku zgłaszali swoje kandydatury na adres ipma.slask@gmail.com

Spotkanie Śląskiej GR - Projekty z punktu widzenia zarządu

Data: 
2017-10-24 18:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tematem spotkania będą projekty z punktu widzenia zarządu organizacji je realizującej. Zarządzając pojedynczymi projektami lub portfelami projektów w organizacji konieczne jest zapewnienie zgodności projektu/portfela ze strategią.

Międzynarodowe środowisko projektu

Data: 
2017-05-30 18:00 - 20:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tym razem tematem spotkania będzie Międzynarodowe środowisko projektu.

Spotkanie Śląskiej GR - Zmiana kierownika projektu w trakcie jego realizacji

Data: 
2017-03-28 18:00 - 20:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tym razem tematem spotkania będzie Zmiana kierownika projektu w trakcie jego realizacji.

Spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej - Event vs Projekt – zastosowanie koncepcji zarządzania projektami w realizacji eventów

Data: 
2017-02-07 18:00

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska, którego tematem będzie Event vs Projekt – zastosowanie koncepcji zarządzania projektami w realizacji eventów. Czy organizacja eventów może być traktowana jako projekt? Czy jest takim samym projektem jak wyprodukowanie nowego modelu samochodu lub wybudowanie domu i w takich kategoriach należy rozpatrywać przygotowanie eventu?

Spotkanie wigilijne Śląskiej Grupy Regionalnej

Data: 
2016-12-16 17:00

Wszystkich członków i sympatyków Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska zapraszamy na tradycyjne spotkanie wigilijne. Tym razem bez wykładów i szkoleń, tylko networking.

Podczas spotkania osobom, które uczestniczyły w cyklu pięciu szkoleń organizowanym przez ŚGR IPMA Polska zostaną wręczone certyfikaty.

Spotkanie odbędzie się 16 grudnia 2016 r. o godz. 17:00 w Pizzerii Radiola w Gliwicach, ul. Lubliniecka 45.

 

Relacja ze spotkania

Organizacja konferencji jako projekt

Data: 
2016-10-25 17:00

Szanowni Państwo,

Budowanie świadomości projektowej zarządu firmy

Data: 
2016-05-31 17:30

Zapraszamy na kolejne spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tym razem tematem spotkania będzie Budowanie świadomości projektowej zarządu firmy. Zarząd firmy, podejmując decyzję o realizacji jakiegoś przedsięwzięcia, często nie do końca rozumie czym właściwie jest projekt. Nierealny budżet czy terminy to tylko początek trudności. Równie często dochodzi do sytuacji, w których naczelne kierownictwo wprowadza istotne zmiany w projekcie, nie przyjmując do wiadomości, że może to wpłynąć na jego parametry.

Projekty innowacyjne

Data: 
2016-03-31 18:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tym razem tematem spotkania będą Projekty innowacyjne. Określenie innowacyjny w stosunku do projektów bywa często nadużywane. Wszędzie gdzie zaangażowane są zaawansowane technologie musi pojawić się określenie innowacyjny. Projekt innowacyjny opiera się na nowym, bądź lepszym sposobie dostarczania wartości. Czym jeszcze charakteryzują się projekty innowacyjne? Jak radzić sobie z charakterystyczną dla innowacji cechą czyli oporem przeciwko zmianom?

Nowe szaty księcia – PRINCE2 Agile

Data: 
2016-01-26 18:00

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tematem spotkania będzie próba ocieplenia wizerunku, utożsamianej z kaskadowością oraz biurokratycznością, znanej metodyki zarządzania projektami PRINCE2. Czy standard PRINCE2 Agile, zwany już potocznie jako P2A, powstały poprzez połączenie „klasycznego księcia” oraz filozofii Agile da zamierzony efekt?

Spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej

Data: 
2015-12-11 18:00

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie. Tradycyjnie jest to spotkanie wigilijne, przy kominku. Odbędzie się ono 11 grudnia 2015 roku o godz. 18.00 w pizzerii Zielona Dolina, znajdującej się na terenie Parku Śląskiego - Chorzów, Aleja Różana 3 (http://www.pizzeria-zielona-dolina.pl/kontakt.html).

Negocjacje - klucz do sukcesu projektu

Data: 
2015-06-30 17:30

30 czerwca zapraszamy na spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tym razem temat spotkania „Negocjacje – klucz do sukcesu projektu” będzie punktem wyjścia do dyskusji na temat negocjacji – biznesowych, kryzysowych i mediacyjnych. O roli negocjacji w prowadzeniu projektu będą dyskutować praktycy, niekoniecznie związani bezpośrednio z projektami.

Spotkanie odbędzie się w budynku Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach, przy ul. Stefana Banacha 7. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej

PROJEKTY UNIJNE – FORMALIZM, KTÓRY NIE ODSTRASZA

W dniu 10 marca 2015 odbędzie się spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tematem przewodnim będą projekty oparte na funduszach unijnych. Na spotkaniu zostanie przeprowadzona dyskusja panelowa, dotycząca wszystkich istotnych aspektów projektów realizowanych ze środków pochodzących z funduszy unijnych. Spotkanie ma wprowadzić świat Project Managerów w Nową Perspektywę Finansową 2014-2020.

W panelu udział wezmą:

IPMA Biznes – spotkanie inauguracyjne

Data: 
2015-01-15 18:00 - 21:00

W imieniu Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska mam przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie IPMA Biznes, które odbędzie się w dniu 15 stycznia 2015r.

Subskrybuje zawartość

© 1999 - 2012 IPMA Polska | Realizacja: resMedia