„Ryzykowna gra – czyli skuteczne zarządzanie ryzykiem"

W dniu 12 czerwca 2013 studenci i absolwenci Programów Executive MBA i Mini MBA®, realizowanych przez Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania (PAM Center) na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, podjęli ryzyko i wzięli udział w grze symulacyjnej  pt.- „Ryzykowna gra – czyli skuteczne zarządzanie ryzykiem”.

Chętni ryzykanci otrzymali zadanie zarządzania ryzykiem w ramach projektu, którego celem było wybudowanie Palmowej wyspy w Dubaju. Sukces projektu oznaczał jego realizację bez opóźnień w harmonogramie, na co sponsor projektu - Szejk Dubaju nie wyrażał zgody J

 Strategia zarządzania ryzykiem opierała się na umiejętności dostosowania reakcji zespołu projektowego do ryzyk występujących w projekcie. Uczestnicy mieli do dyspozycji karty, które zgodnie z metodologią projektową oddziaływały na ryzyka w trakcie projektu – w zależności od użytej reakcji: na prawdopodobieństwo wystąpienia bądź na jego skutki.

Celem odwzorowania rzeczywistości projektowej - o wystąpieniu ryzyka decydował los w postaci 10-ścennej kostki, zgodnie z zasadami prawdopodobieństwa.

Gra została poprowadzona przez Konrada Jaszczyńskiego (przewodniczącego Łódzkiej Grupy Regionalnej IPMA Polska - http://www.ipma.pl) oraz Monikę Kostrzewską (koordynatora Young Crew w Łodzi - http://www.ipma.pl/young-crew). Realizacja wydarzenia mogła odbyć się dzięki uprzejmości PAM Center, które wraz z Łódzką Grupą Regionalną upowszechnia dobre praktyki zarządzania projektami zgodnie ze standardami IPMA POLSKA.

W ramach współpracy z IPMA Polska – PAM Center jako członek instytucjonalny planuje uruchomić kurs przygotowujący do certyfikacji na poziomie IPMA C i IPMA D.

„Ryzykowna gra” to pierwsze z cyklu wydarzeń jakie Łódzka Grupa Regionalna planuje podjąć w celu integracji środowiska projektowego w Łodzi.

                                                                     

© 1999 - 2019 IPMA Polska | Realizacja: resMedia