Duży projekt czy mały program? – po co to całe zamieszanie! (na podstawie PRINCE2 i MSP)

Szanowni Państwo,

Mazowiecka Grupa Regionalna IPMA Polska zaprasza na kolejne warsztaty tematyczne związane z zarządzaniem projektami, które odbędą się 26 czerwca 2012 roku.

Miejsce spotkania: TP S.A. Tower, ul. Twarda 18, Warszawa.

Temat: Duży projekt czy mały program? – po co to całe zamieszanie!  (na podstawie PRINCE2 i MSP)OPIS WARSZTATU

Warsztat skierowany do kadry zarządzającej i managerów zainteresowanych pragmatycznym podejściem do stosowania dobrych praktyk zarządzania projektami i programami - którzy chcieliby się dowiedzieć i przedyskutować ten temat w otwartej i wciągającej atmosferze. Przedstawione zostaną następujące zagadnienia:

  • Różne powody pojawienia się szczebla pośredniego pomiędzy strategią (portfelem) organizacji a projektami.
  • Kontekst dyskusji „duży (projekt) i mały (program)” – kilka podstawowych definicji – co wynika z tego bałaganu?
  • Czym tak naprawdę jest program i czym się różni od innych przedsięwzięć? – spojrzenie z góry – czyli czy faktycznie warto jest kruszyć kopie o definicje,
  • Szczegółowe porównanie PRINCE2 (projekt) i MSP (program) – prezentacja szczegółowego porównania obu podejść – może diabeł tkwi w szczegółach?
  • Podsumowanie – czyli czas na wnioski.

Szczegółowe informacje do pobrania: Tutaj

Prowadzący warsztat:

Piotr Górny
CTPartners S.A.
Kierownik Projektów / Trener PM

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, głównie związanymi z opracowywaniem i wdrażaniem rozwiązań IT oraz doradztwem w zakresie wdrażania w organizacji profesjonalnego zarządzania projektami. Uczestniczył w wielu dużych projektach informatycznych i doradczych m.in. dla administracji publicznej, finansów i bankowości, telekomunikacji czy przemysłu. Umiejętnie łączy działania doradcze i szkoleniowe, ma wieloletnie doświadczenie trenerskie, prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania projektami w ramach CTPartners bazujące zarówno na standardzie PMI jak i PRINCE2. Posiada tytuł PMP (PMI), jest akredytowanym trenerem PRINCE2, EVM i MSP (APMG) oraz pełni funkcję MSP Language Owner (APMG).

 

Agenda spotkania:

  1. 18:00   -  Przywitanie                              – przedstawiciel Rady MGR IPMA Polska         (5 minut)
  2. 18:05   -  Warsztat                                  – Piotr Górny                                               (90 minut)
  3. 19:35   -  Pytania i dyskusja                    – uczestnicy                                                 (15 minut)
  4. 19:50   -  Czas na networking                  – uczestnicy                                                 (20 minut)
  5. 20:10   -  Zakończenie                            – podsumowanie                                           (5 minut)

 

W celu zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniu prosimy o rejestrację (poniżej), najpóźniej do 25.06.2012.

Informujemy, że LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!

W związku z wymogami bezpieczeństwa obiektu, w którym odbywa się spotkanie oraz ochrony danych osobowych, osoby które nie zgłoszą się na spotkanie przez stronę IPMA Polska, nie będą mogły wziąć udziału w spotkaniu. W polu „Nazwa użytkownika” prosimy wpisać „Imię i nazwisko”.

Serdecznie zapraszamy!

 

Z poważaniem,

Tomasz Boiński

Wiceprzewodniczący Rady MGR IPMA Polska

 

 

Zapisz się na: Duży projekt czy mały program? – po co to całe zamieszanie! (na podstawie PRINCE2 i MSP)
Adres e-mail jest wymagany dla użytkowników, którzy nie mają konta w serwisie. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się (login) aby zarejestrować się na ten Artykuł grupy regionalnej.