Ład projektowy w organizacji – miejsce dla AGILE i WATERFALL oraz mini metodyki projektowe

Data: 
2014-11-25 18:00 - 20:30

Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska oraz Akademia Zarządzania Projektami Orange zapraszają Państwa na seminarium:

„Ład projektowy w organizacji – miejsce dla AGILE i WATERFALL oraz mini metodyki projektowe”

Seminarium ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich!

 25 listopada (wtorek), start godzina 18:00, Miasteczko Orange, Sala „Wisła” E_0_CKabcPrelegent: Marek Łubiarz

Entuzjasta i propagator ładu projektowego - profesjonalnego, uporządkowanego zarządzania projektami, programami i portfelami dla realizacji celów biznesowych organizacji. Zwolennik efektywnego wykorzystywania podejścia tradycyjnego i zwinnego dostosowanego do potrzeb projektu i organizacji.

Doświadczony menedżer, Kierownik Projektów, Programów i Portfela, konsultant i trener z ponad 20-letnim doświadczeniem w skutecznym zarządzaniu projektami i na stanowiskach kierowniczych w branży ICT.

Od stycznia 2014 jest Menedżerem Obszaru Ład Projektowy w CTPartners SA i odpowiada za całokształt szkoleń i projektów doradczych z obszaru zarządzania ładem projektowym.

 

Blok 1: Ład projektowy w organizacji – miejsce dla agile i waterfall

Zakres:

Omówimy koncepcję ładu projektowego, jako uporządkowanej struktury zarządzania projektami, programami i portfelami projektów ukierunkowanej na osiąganie strategicznych celów organizacji. Przedyskutujemy możliwości realizacji ładu projektowego poprzez tradycyjne metodyki oparte o planowanie (plan driven methodologies), metodyki zwinne (agile methodologies), lub poprzez wykorzystanie kombinacji najbardziej odpowiednich dla danej organizacji elementów obydwu podejść.

 

Blok 2: Mini metodyka (lub Metodyka rozmiar „S”) – żeby było dobrze nie trzeba dużo 

Zakres:

Opis zasad zarządzania projektami stosowanych w konkretnej firmie nie musi być wcale obszerny. Podstawowe zasady, od których można zacząć tworzenie ładu projektowego da się spisać na kilkunastu stronach. Liczebność i objętość dokumentacji projektowej też można ograniczyć, odbierając sceptykom argumenty przeładowania biurokracyjnego. Zaleta takiego podejścia jest oczywista – jest wdrażalne, a wdrożenie minimetodyki może być podstawowym krokiem w budowaniu ładu projektowego. Zaprezentujemy konstrukcję takiej metodyki i  podzielimy się doświadczeniami w tworzeniu tego typu metodyk.

 

Serdecznie zapraszam,
Tomasz Boiński
Przewodniczący Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA POLSKA

 

Z uwagi na wymagania bezpieczeństwa w Miasteczku ORANGE, wymagana jest rejestracja poprzez formularz poniżej, najpóźniej do godziny 16:00, dnia 25.11.2014.

Osoby nie zarejestrowane - nie będą wpuszczone na seminarium!

Prosimy przy rejestracji wpisywać prawidłowo imię, nazwisko i podać aktualny adres e-mail.

Przy wejściu na seminarium wymagane jest posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.


Signups closed for this Artykuł grupy regionalnej