Rafał Wyka o Programie 100 projektów Pendolino - po spotkaniu MGR

Gościem naszego ostatniego przed wakacjami spotkania był pan Rafał Wyka, obecnie Dyrektor Departamentu w PKP Energetyka, odpowiedzialny za pozyskiwanie i zarządzanie portfelem projektów. P. Rafał Wyka zarządzał programem 100 projektów przy zapewnieniu infrastruktury energetycznej zasilającej trakcję pociągów Pendolino.

W trakcie prelekcji podzielił się z nami swoimi doświadczeniami, dylematami, z którymi się zmagał oraz wnioskami, które wyciągnął z zarządzania Programem 100 projektów  - Pendolino.

Prelegent nie ograniczył się do surowego przekazu: często wciągał publiczność do dyskusji, zadając pytanie: co byście zrobili na moim miejscu? Kogo wybralibyście na kierowników poszczególnych projektów? Jak zbudowalibyście biuro projektów?

Mieliśmy okazję poznać „od kuchni” tajniki zarządzania programem Pendolino i przy okazji niejako wcielić się w rolę dyrektora programu i „podejmować” decyzje a następnie wspólnie dyskutować o możliwych konsekwencjach tych decyzji, które miały wpływ na przebieg programu 100 projektów, z których każdy był o wielomilionowym budżecie.

Na naszych spotkaniach nieczęsto gościmy menedżera, który zarządza tak ogromnymi projektami infrastrukturalnymi.  Ten wieczór okazał się wyjątkową gratką dla sympatyków zarządzania projektami.

Gościny na prelekcję użyczyło nam Centrum Konferencyjno-Biznesowe Ogrodowa 58 w Warszawie.