Różne drogi od potrzeby biznesowej do jej realizacji poprzez wymagania: Prince2, czy Scrum? Metodyki tradycyjne, czy zwinne? A może jeszcze inaczej?

Data: 
2014-05-29 18:15 - 20:30

Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska oraz Akademia Zarządzania Projektami Orange zapraszają Państwa na seminarium:

„Różne drogi od potrzeby biznesowej do jej realizacji poprzez wymagania: Prince2, czy Scrum? Metodyki tradycyjne, czy zwinne? A może jeszcze inaczej?”

Seminarium ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich!

 Termin: czwartek, 29 maja 2014, start godzina 18:15

Miejsce: Miasteczko ORANGE, Aleje Jerozolimskie 160, budynek główny E "Powiśle", sala na parterze E_0_CKabc "Wisła"

 

Prelegent

Mariusz Świerczyński

Mariusz Świerczyński, z-ca Kierownika Działu Analiz i Projektów w IT w firmie Agora SA. Posiada szereg certyfikatów branżowych. Członek Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań. Na co dzień zajmuje się:

- Wykorzystywaniem w praktyce różnych metodologii prowadzenia projektów (głownie jednak Prince2) w tym od "niedawna" AGILE/SCRUM.

- Przygotowywaniem testów, przypadków testowych, monitoringiem oraz zarządzaniem testami.

- Inżynierią wymagań (Analiza Biznesowa), zarówno od strony IT jak i Biznesu przy użyciu różnych podjeść (najczęściej mieszanych) do budowy wymagań.

- Prowadzeniem szkoleń.

 

O seminarium

Inżynieria Wymagań jako narzędzie. Kiedy zaczyna się i kończy Analiza? Jaka jest jej rola na różnych etapach projektu?

Czy prawdą jest, że w metodykach tradycyjnych Analiza kończy się i wtedy startuje projekt, a zmiany w wymaganiach są kosztowne i długotrwałe? A może nieprawdą jest, że w metodykach zwinnych Analiza jest prosta, łatwa, przyjemna i na początku jej nie ma?

Jakby nie patrzeć metodyki zarządzania projektami, a w szczególności wymaganiami, wymyślono, aby zapanować nad projektami, a metodyki zwinne nie są przypadkiem  powrotem do „teorii chaosu”. Może jednak nie być ortodoksem, popatrzeć na wszystkie narzędzia i dopasować je w zależności od potrzeb?

Jak Analiza wygląda w różnych metodykach?

Czy  zarządzanie projektami (w PRINCE 2, PMI, czy IPMA, czy Agile) można trafniej nazwać metodyką realizacji drogi od potrzeby biznesowej, zdefiniowanej w Analizie, poprzez wymagania do realizacji wymagań i zaspokojenia potrzeby biznesowej?

A może wszystkie te cudeńka i artefakty, które tak elokwentnie opisują standardy różne Komitety Sterujące, plany etapów, raporty o istotnych odchyleniach itd, itd, w PRINCE 2, różne sprinty, pokery planistyczne, spotkania scrumowe i retrospektywy, w agile scrum to tylko narzędzia, "nieistotne szczegóły administracyjne" (jak pisze Tom DeMarco w "Zdążyć przed terminem"), pomagające realizować ścieżkę "od potrzeby poprzez wymagania do zaspokojenia potrzeby".

Agenda seminarium:

  1. 18:15 – 18:30 - Przywitanie uczestników oraz kilka słów o IPMA Polish Project Excellence Award 2014
  2. 18:30 – 20:00 – Wystąpienie prelegenta oraz krótkie przedstawienie stowarzyszenia: „Stowarzyszenie Inżynierii Wymagań”
    Stowarzyszenie Inżynierii Wymagań
    http://wymagania.org.pl/
  3. 20:00 – 20:30 – Pytania, dyskusja, networking

 

Serdecznie zapraszam,
Tomasz Boiński
Przewodniczący Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA POLSKA

 

Z uwagi na wymagania bezpieczeństwa w Miasteczku ORANGE, wymagana jest rejestracja poprzez formularz poniżej, najpóźniej do godziny 15:00, dnia 29.05.2014.

Osoby nie zarejestrowane - nie będą wpuszczone na seminarium!

Prosimy przy rejestracji wpisywać prawidłowo imię, nazwisko i podać aktualny adres e-mail.

Przy wejściu na seminarium wymagane jest posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.