Ryzyka i Szanse wdrożeń systemów zarządzania projektami oraz Strategiczne zarządzanie zmianą w organizacji projektowej poprzez wdrożenie profesjonalnego Biura Projektów

Data: 
2014-07-29 18:00 - 21:00

Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska oraz Akademia Zarządzania Projektami Orangę zapraszają Państwa na seminarium:

Ryzyka i Szanse wdrożeń systemów zarządzania projektami

oraz

Strategiczne zarządzanie zmianą w organizacji projektowej poprzez wdrożenie profesjonalnego Biura Projektów

Seminarium ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich!

 Termin: wtorek, 29 lipca 2014, start godzina 18:00

Miejsce: Miasteczko ORANGE, Aleje Jerozolimskie 160, budynek główny E "Powiśle", sala na parterze E_0_CKabc "Wisła"

 

Blok 1: Ryzyka i Szanse wdrożeń systemów zarządzania projektami

Prelegent: Michał Bojko - inżynier procesów, kierownik produkcji oprogramowania, specjalista technologii Microsoft i analityk z 14 letnim doświadczeniem w IT. Posiadacz szeregu certyfikatów Microsoft w tym jako jeden z nielicznych na świecie Microsoft SharePoint MVP. Organizator konferencji technologicznych "Time For SharePoint".

Zakres: Omówione zostaną zasady wdrożeń systemów zarządzania projektami wraz ze scenariuszami takich wdrożeń. Zostaną zaprezentowane najważniejsze ryzyka i szanse z praktycznych wdrożeń. Podstawą prezentacji będą 4 scenariusze wdrożeń systemu zarządzania projektami, w ramach których zostaną omówione obszary analizy, projektowania i wdrożenia z punktu widzenia Dostawcy i Zamawiającego na poziomie biznesowym. Celem prezentacji jest określenie ryzyk i szans takich wdrożeń dla Dostawcy (zakres, czas, budżet) i Zamawiającego (funkcjonalności, spełnienie biznesowe, odwzorowanie procedur). W efekcie uczestnicy prezentacji będą przygotowani do określenia wymagań dla systemu zarządzania projektami, eliminacji ryzyk na etapie planowania projektu oraz określenia skali zmian w organizacji po wdrożeniu.


Blok 2: Strategiczne zarządzanie zmianą w organizacji projektowej poprzez wdrożenie profesjonalnego Biura Projektów

Prelegenci: Mariusz Chudy i Marcin Cieśliński - Orange Polska S.A., Dostarczanie Rozwiązań dla Biznesu

Mariusz Chudy, PMP, PMI-RMP - doświadczony kierownik projektów, programów i portfeli projektów o charakterze międzynarodowym i wielodziedzinowym. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży IT. Absolwent Politechniki Warszawskiej (kierunek Teleinformatyka) i Uniwersytetu Warszawskiego (Zarządzanie). Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami zgodnie z metodyką PMBOK (PMI). Od ponad 8 lat związany z projektami ICT w sektorze finansowym i telekomunikacyjnym. Wdrażał projekty IT zarówno po stronie dostawcy, jak i klienta. Posiada szerokie doświadczenie i wiedzę z zakresu zarządzania projektami, programami i portfelami projektów, a także funkcjonowania oraz optymalizacji PMO (Project Management Office).

Marcin Cieśliński – kierownik projektów z ponad 5-letnim doświadczeniem międzynarodowym w projektach z obszarów IT/Telco oraz finansów. Absolwent SGH i programu CEMS MIM. Ekspert od zarządzania projektami z uwzględnieniem metodyk zwinnych (Agile). Realizował projekty m.in. w USA, Wielkiej Brytanii i Belgii. Posiadacz certyfikatów PMP (Project Management Professional), PMI-ACP (Agile Certified Practicioner) oraz PRINCE2 Foundation i MoP (Management of Portfolios). W Orange Polska zatrudniony na stanowisku Kierownika Projektów w Dziale Dostarczania Rozwiązań dla Biznesu.

Zakres: Przedstawiciele Orange Polska S.A. - Dostarczania Rozwiązań dla Biznesu (DRDB) opowiedzą o zadaniach Biura Projektów, roli tej komórki w zarządzaniu zmianą, sposobu pracy Kierowników Projektów oraz o narzędziach i technikach użytych w procesie wdrażania zmiany strategicznej przy wsparciu Biura Projektów. Zostanie zaprezentowana ewolucja PMO, która doprowadziła do osiągnięcia zakładanego poziomu dojrzałości oraz sposoby wdrożenia transformacji obszaru zarządzanie projektami.


Agenda seminarium:

  1. 18:00 – 18:10 – Przywitanie uczestników
  2. 18:10 – 19:20 – Blok 1
  3. 19:20 – 20:30 – Blok 2
  4. 20:30 – 21:00 – Pytania, dyskusja, networking

 

Z uwagi na wymagania bezpieczeństwa w Miasteczku ORANGE, wymagana jest rejestracja poprzez formularz poniżej, najpóźniej do godziny 16:00, dnia 29.07.2014.

Osoby nie zarejestrowane - nie będą wpuszczone na seminarium!

Prosimy przy rejestracji wpisywać prawidłowo imię, nazwisko i podać aktualny adres e-mail.

Przy wejściu na seminarium wymagane jest posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Signups closed for this Artykuł grupy regionalnej