Facylitacja - jak to działa?

Jak sprawić, żeby błędy popełniane przez pracowników przyczyniały się do sukcesu projektu?

24 listopada 2010 godzina 18:00, PJWSTK w Warszawie, ul. Nowogrodzka 84/86

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie MGR SPMP. Tym razem tematem będzie facylitacja, która zarówno w projektach, jak i w pracy procesowej jest bardzo ciekawym narzędziem. Poniżej prezentujemy opis przygotowany przez naszego gościa.

„Czy brzmi to dla Ciebie znajomo – uczestniczyć w dyskusji, której końca nie widać i ma się wrażenie, że podjęcie decyzji jest niemożliwe? Gdy wydaje się, że dojście do wspólnego stanowiska jest nierealne, a „wymęczony” konsensus pozostawia każdego w poczuciu, że poświęcił coś ważnego i dał za wygraną?
Skuteczne włączanie ludzi do wspólnej pracy wymaga precyzyjnie dobranej i użytej technologii. Bez niej „współudział” może łatwo przemieniać się w chaos  wypowiedzi i działań poszczególnych jednostek – ze skutkiem w postaci braku konkretnych rezultatów pracy grupy i  z powszechnym poczuciem straty cennego czasu, pieniędzy i energii.
Użycie precyzyjnych i efektywnych metod  sprawia natomiast, że praca grupy jest produktywna, twórcza i stanowi inspirujące przeżycie dla wszystkich osób, które w niej uczestniczą.
CONSENSUS WORKSHOP METHOD® jest szybkim sposobem na dojście do konsensusu poprzez proces zintegrowanego grupowego myślenia.
Gdy uzyskany tą metodą konsensus pojawia się jako wynik pracy grupy,  wszyscy biorący udział w dyskusji mają wrażenie, że ich pomysły, punkty widzenia, wiedza i odczucia zostały wzięte pod uwagę i konsensus zawiera ich indywidualne koncepcje.
Żaden z uczestników nie ma żalu, że musiał poświęcić coś dla siebie ważnego na rzecz efektywności pracy grupowej ani na rzecz możliwości podjęcia przez grupę decyzji w rozsądnym czasie.”
 
Serdecznie zapraszamy!

Załącznik PDF: Szczegóły spotkania

Lokalizacja

PJWSTK
Nowogrodzka 84/86
Warszawa
Poland

Lokalizacja

Javascript is required to view this map.