O Agile podczas XXI Konferencji IPMA Polska - wywiad z p. Łukaszem Sienkiewiczem – Członkiem Zarządu IPMA Polska ds. Certyfikacji, Serwisów Członkowskich, WWW, ISO

Skąd pomysł na temat XXI Konferencji IPMA Polska - Rewolucja w zarządzaniu. Industry 4.0. Agile&Lean, Internet of Things?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Świat idzie do przodu. Zmieniają się trendy. Również te w zarządzaniu projektami. Współcześnie wiele się słyszy o wykorzystaniu metod zwinnych w zarządzaniu projektami. Coraz więcej firm deklaruje, że pracuje lub chce spróbować pracy w projektach, gdzie trochę inaczej definiuje się zarządzanie niepewnością i zakresem. IPMA Polska, jest organizacją wyznaczającą standardy w zarządzaniu projektami i również dostrzegamy ten postęp. 

Czy nawiązując do jednego ze streamów konferencji, Agile&Lean, IPMA zmierza w kierunku zwinnych podejść w zarządzaniu projektami?

Niejako kontynuując myśl z pierwszego pytania… tak, zmierza. Nasze nowe wytyczne kompetencyjne ICB4.0 doskonale sprawdzają się zarówno tam gdzie zwinność jest obecna, jak i w projektach, gdzie panuje tylko klasyczne podejście. Struktura podziału obszarów kompetencji oraz nowe ujęcie domen w zarządzaniu projektami pozwala nam na wdrażanie zwinności. Mogę się pochwalić tym, że IPMA Polska jako jeden z pierwszych krajów wdroży certyfikację Agile Leadership, która została pieczołowicie opracowana w oparciu o nasz nowy standard ICB4.0. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że opracowany globalnie proces certyfikacji liderów projektów pracujących na co dzień z metodami zwinnymi jest czymś unikatowym. 

Które z prelekcji i warsztatów rekomenduje Pan najbardziej z tegorocznego programu?

Mogę szczerze zarekomendować wystąpienie Joopa Schefferlie, który to wraz z międzynarodowym zespołem, był inicjatorem opracowania wytycznych do certyfikacji Agile Leadership i, co mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, zrobił to w rzetelny sposób. 

 

 

© 1999 - 2019 IPMA Polska | Realizacja: resMedia