O Nagrodzie

POLISH PROJECT EXCELLENCE AWARD

Polish Project Excellence Award


Organizowany z inicjatywy International Project Management Association Polska doroczny konkurs Polish Project Excellence Award honoruje najbardziej spektakularne osiągnięcia w praktyce zarządzania projektami. Jego celem jest nagradzanie najlepszych projektów oraz promowanie kompetencji realizujących je przedsiębiorstw. Ocena projektów zgłoszonych do Konkursu dokonywana jest z wykorzystaniem uznanego na świecie modelu Project Excellence. To sprawdzone narzędzie umożliwia kompleksową ewaluację zarówno samego procesu zarządzania danym projektem, jak i jego szeroko rozumianych rezultatów.

Korzyści z aplikacji

pobierz ulotkę Poza prestiżem najważniejszej obecnie nagrody branżowej oraz uznaniem polskiego i międzynarodowego środowiska profesjonalistów, aplikowanie do Konkursu niesie ze sobą następujące korzyści:

 • wsparcie od doświadczonych, zewnętrznych specjalistów w identyfikacji obszarów do dalszego doskonalenia (Raport z oceny),
 • cenne referencje potwierdzone przez największą polską organizację skupiającą specjalistów z dziedziny zarządzania projektami - IPMA Polska,
 • szansa do zaprezentowania zespołu projektowego oraz do wymiany doświadczeń z innymi Finalistami podczas panelu Konferencji poświęconego Konkursowi PPEA,
 • możliwość wykorzystania logo Konkursu PPEA w dokumentach organizacji i innych publikacjach pozwala na zaprezentowanie projektu i Zespołu jako najbardziej skutecznych i rozpoznawalnych w całym kraju.

 

Co mówią Zwycięzcy?

Marta Walaszczyk-Szymańska, koordynująca Program Obsługa bez barier, Bank Zachodnim WBK
Srebrny laur w konkursie IPMA Polish Project Excellence Award 2016 to sukces całego zespołu oraz osób zaangażowanych w realizację projektu. "Obsługa bez Barier” jest projektem unikalnym wśród polskich instytucji finansowych, jeśli chodzi o kompleksowość realizowanych działań. Nagroda to potwierdzenie, że współpraca wielu jednostek banku oraz budowanie relacji z partnerami zewnętrznymi przynosi rezultaty nie tylko w postaci generowania oczekiwanych przez klientów rozwiązań, ale także profesjonalizmu w ich wdrażaniu. Cieszymy się, że nasze działania w dążeniu do projektowej doskonałości zostały docenione przez profesjonalistów.

Tomasz Kuliński - kierownik projektu "Inteligentne systemy transportowe w Bydgoszczy", SPRINT
Znalezienie się wśród finalistów konkursu Polish Project Excellence Award było dla nas ogromnym wyróżnieniem. Nagrodzony projekt: inteligentne systemy transportowe w Bydgoszczy, był projektem bardzo skomplikowanym, i zdecydowanie nie osiągnąłby takiego sukcesu, gdyby nie właściwe zarządzanie nim. Najważniejsze dla nas są osiągnięte efekty – odczuwalne przez społeczeństwo i władze Bydgoszczy.  Konkurs Polish Project Excellence Award potwierdził nam, że dobre zarządzanie projektem jest podstawą do osiągnięcia sukcesu.

Robert Bednarski – dyrektor Biura Zarządzania Projektami Urzędu Miejskiego Wrocławia
Wygrana w konkursie Polish Project Excellence Award to wielkie wyróżnienie dla Biura Zarządzania Projektami oraz ogromny prestiż dla naszej organizacji. Zwycięstwo pokazuje, że Miasto Wrocław realizuje projekty na najwyższym, konkurencyjnym dla sektora prywatnego  poziomie. Sukces ten nie był by możliwy gdyby nie ciężka praca i zaangażowanie całego zespołu. Słowa uznania należą się kierownikowi projektu – Marcinowi Miedzińskiemu – za profesjonalne przeprowadzenie projektu oraz osiągnięcie wyśmienitych efektów. Raport końcowy z oceny projektu będzie doskonałym materiałem do pracy nad dalszym udoskonalaniem funkcjonowania Biura Zarządzania Projektami.

Artur Gliwicki, Dyrektor Projektu, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Udział w Nagrodzie pozwolił na profesjonalne porównanie przyjętych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. metod zarządzania projektami z innymi przedsięwzięciami. Potwierdził, że obraliśmy właściwy kierunek i warto się doskonalić w tym obszarze, by nadal zmieniać kolej na dobre. Jesteśmy dumni z miejsca w tak zaszczytnym gronie laureatów Nagrody.

Mariusz Deląg, kierownik Inżynierii Produkcji i Infrastruktury Technicznej
Niezmiernie cieszy nas główna nagroda w ogólnopolskim konkursie IPMA, którą otrzymaliśmy za projekt „wdrożenie do produkcji opla astry piątej generacji”. Szczególnie ważne dla nas jest to, że praca całego zespołu zaangażowanego w projekt została doceniona, a nasze istniejące procesy projektowe zasłużyły na wysokie noty wśród niezależnych asesorów. To również spora motywacja do wysiłku przy następnych projektach, które będziemy wdrażać. Chcemy, żeby doskonałość w projekcie była dewizą firmy GMMP, a współpraca w ramach organizacji IPMA przyczyniała się również do budowania doświadczenia w zarządzaniu projektami i pomagała nam ciągle doskonalić ten proces.

Wojciech Szwejkowski, Dyrektor Biura Technicznego Porr Polska Infrastructure SA
Wystartowaliśmy w konkursie IPMA na najlepiej zarządzany projekt pierwszy raz. Dokumenty, które były wymagane do złożenia wniosku aplikacyjnego pokazywały wyraźnie nasz cały proces decyzyjny- w dobrych, ale też i w błędnych decyzjach. Remont Mostu Łazienkowskiego - który dla nas był sukcesem organizacyjnym wcale nie musiał znaleźć się w gronie nagrodzonych firm. Tym większe było nasze zaskoczenie, że fachowcy w tej branży docenili nasz sukces. Do ostatniej chwili nie byliśmy pewni wygranej. Startując w kolejnej edycji konkursu będziemy chcieli pokazać, ze nasza wygrana nie była przypadkowa, ale jest wynikiem stałych udoskonaleń naszej organizacji pracy.

Maria Lasek, Kierownik Projektu "Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim – budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim", Grupa Nowy Styl
Wygraliśmy! Niesamowite uczucie, satysfakcja i poczucie wykonania dobrej roboty. Zwycięstwo w Konkursie Polish Project Excellence Award i tytuł "Najlepiej zarządzanego Projektu w Polsce w roku 2015" to sukces całego zespołu projektowego i wszystkich, którzy nas wspierali w całej Grupie Nowy Styl. Wyróżnienie jest bardzo prestiżowe, ocena projektów przeprowadzana obiektywnie i na bardzo wysokim poziomie przez wykwalifikowanych Asesorów – to wszystko sprawia, że pękamy z dumy, że to właśnie my otrzymaliśmy to wyróznienie. Nagroda ta jest potwierdzeniem dojrzałości projektowej naszej organizacji.

Tomasz Hamara, Kierownik Projektu "ProXXI - Provident XXI wieku", Provident Polska
Zwycięstwo w Konkursie Polish Project Excellence Award i przyznanie tytułu Najlepiej zarządzanego projektu w Polsce w roku 2014 to ogromny sukces całego zespołu projektowego ProXXI i wszystkich osób, które wspierały wdrożenie projektu w Provident Polska. Jestem dumny z tego prestiżowego wyróżnienia. Wykorzystanie modelu Project Excellence do oceny projektu, pozwalającego na ocenę szeroko rozumianych rezultatów oraz samego procesu zarządzania projektem potwierdziło
doskonałą realizację przedsięwzięcia. Niewątpliwie sukces ProXXI to efekt niesamowitego zaangażowania całej grupy projektowej Providenta oraz wykorzystanie najlepszych praktyk w zarządzaniu projektami.

Tomasz Barczyk, Senior Project Manager, Grupa Allegro
Nagroda Polish Project Excellence Award to ogromny sukces całego Zespołu projektowego, Grupy Allegro, a także mój osobisty. To wyróżnienie utwierdza mnie w przekonaniu, że na doskonałość w projektach składa się wiele elementów, nie zawsze oczywistych, oraz że warto pracować nad dojrzałością projektową w organizacji.

Michał Rączka, Dyrektor IT - CEE, Grupa Allegro
Nagroda IPMA to bardzo duże wyróżnienie dla zespołu projektowego, a także dla wszystkich osób związanych z projektami w Grupie Allegro. Pokazuje nam, że praca na rzecz doskonalenia i profesjonalnego zarządzania projektami daje efekty. Uzyskana dojrzałość projektowa pozwala nam na bycie liderem w branży. Jestem bardzo dumny z nagrody, która daje nam także porównanie przez niezależne grono asesorów do innych branż.

Marcin Herra, Prezes PL.2012
Cenię sobie tę nagrodę, dlatego że proces ewaluacji jest prowadzony na bardzo wysokim poziomie i w oparciu o bardzo zaawansowane kryteria. 

Rafał Gajcy, Kierownik Release oraz FastTrack PTK
Dojście do finału w Konkursie w 2010 r. oraz zwycięstwo w 2011 było dla mojej osoby, a przede wszystkim mojego Zespołu, ogromnym zaszczytem. Sukcesy te utwierdziły mnie w przekonaniu, że zadania, które wykonujemy  są realizowane z najwyższą starannością i są odpowiednio doceniane przez innych.

Wojciech Karczewski, Orange Polska
Nagroda w Konkursie IPMA utwierdziła mnie w przekonaniu, że sprawy dotyczące obszaru zarządzania projektami w Orange Polska idą w dobrym, wyznaczonym wcześniej kierunku. Jest to bardzo prestiżowa i ceniona nagroda, dlatego jestem niezwykle dumny, że dotarliśmy w konkursie tak daleko.

Sebastian Nogas, Orange Polska, FastTrack PTK
Zwycięstwo w konkursie PPEA dla PTK Centertel za projekt FastTrack PTK to ogromny sukces całego Zespołu. Jestem z tego wyróżnienia niezwykle dumny. To dla mnie wielki zaszczyt i zachęta do dalszej pracy na rzecz Orange Polska.

Marek Sodolski, Dyrektor Generalny Amway Poland
Zdobycie Nagrody PE Award przyznawanej przez SPMP wzmocniło przekaz, iż Amway jest liderem w zastosowaniu nowoczesnych narzędzi biznesowych w sprzedaży bezpośredniej.

Jak aplikować do Nagrody?

Jak_aplikować

 

Harmonogram działań

 • Do dnia 5 czerwca należy wypełnić wniosek aplikacyjny z podstawowymi informacjami o organizacji i projekcie
 • W dniu 10 czerwca odbędzie się bezpłatne webinarium dla aplikantów
 • Do 23 czerwca jest czas na przygotowanie ok. 20 stronicowego raportu aplikacyjnego na specjalnym formularzu IPMA
 • W dniach 18-19 września odbywa się wizyta studyjna 3-osobowego zespołu asesorów u aplikanta

Z czym wiąże się aplikowanie do konkursu?

 • Wkład pracy – zaangażowanie członków zespołu projektowego do przygotowania dokumentacji i udział w wizycie studyjnej asesorów
 • Koszt – odpłatność 5 tys. zł netto na pokrycie kosztów obsługi oceny projektu oraz dodatkowo pokrycie kosztu wizyty asesorów (nocleg, wyżywienie)

Warunki zgłoszenia projektu:

 • Aplikant może zgłosić do Konkursu dowolną liczbę projektów.
 • Wymagania dotyczące zgłaszanego projektu są następujące:
  • minimalny czas trwania projektu: 6 miesięcy
  • minimalna liczba członków zespołu projektowego: 6
  • minimalna liczba podwykonawców wewnętrznych/zewnętrznych: 1
  • projekt musi być ukończony, lecz nie wcześniej niż na 24 miesiące przed datą złożenia aplikacji.
  • Zgłoszenie projektu do Konkursu wymaga złożenia dokumentów aplikacyjnych w formie pisemnej (papierowej lub elektronicznej), według wzoru dostarczanego przez Organizatora Konkursu.

Pobierz wniosek aplikacyjny!

Zespoły projektowe aplikują do Polish Project Excellence Award, składając pisemne raporty wykazujące, jakie zadania zrealizowano w ramach kryteriów PE Model, oraz jakie rezultaty odniesiono podczas realizacji projektu.
Poniżej znajdą Państwo dokumenty aplikacyjne, z któryminależy zapoznać się w ramach aplikacji do Nagrody Polish Project Excellence Award.

ZałącznikWielkość
Ulotka_Zaproszenie_PPEA_2017_web.pdf2.07 MB
Regulamin_PPEA_2017.pdf315.31 KB
Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu_PPEA_2017.doc121 KB
Zalacznik_nr_2_do_Regulaminu_PPEA_2017.pdf135.23 KB
Zalacznik_nr_3_do_Regulaminu_PPEA_2017.pdf154.24 KB

© 1999 - 2012 IPMA Polska | Realizacja: resMedia